Noticies

La marxa catalana es reuneix al Passeig

Millors marques 2016 i guardonats a la festa

MILLORS MARQUES 2016          
ABSOLUT FEMENI         ABSOLUT MASCULI    
Mar Juarez 5000mM 22'32"11 1080   Ricard Clemente Perxa 5,15m 1018
                 
SENIOR FEMENI         SENIOR MASCULI      
Mar Juarez 5000mM 22'32"11 1080   David Martinez Marató 2h22'45" 945
Marina Petkova 800mll 2'09"33 993   Marc Valero 400m tq 57"88 779
Ester Guerrero 3000m obst 10'57"27 962   Khalid Karbouch 800mll 2'05"79 636
                 
PROMESA FEMENI       PROMESA MASCULI    
Paula Raul 100m tq 14"15 1013   Ricard Clemente Perxa 5,15m 1018
Nuria Tió 800mll 2'08"70 1004   Oussama Chouati 3000m obst 8'54"94 1015
Monica Clemente Perxa 3,87m 903   Jordi Solernou 100mll 11"18 834
                 
JUNIOR FEMENI         JUNIOR MASCULI      
Paula Sevilla 200mll 23"97 1060   Marti Sugrañes Llargada 6,64m 842
Emilia del Hoyo 100m tq 14"41 983   Sergi Cabezón Pes 15,05m 826
Mireia Via 400mll 1'00"18 865   Arnau Rovira 400mll 51"16i 809
                 
JUVENIL FEMENI         JUVENIL MASCULI      
Eva Muñoz 5000mM 24'50"04 957   David Martin Martell 63,56m 933
Maria González 400mll 59"74 878   Toni Baños 2000m obst 6'11"08 853
Anna Feliu Triple 11,19m 806   Pere Torra 200mll 22"96 798
                 
CADET FEMENI         CADET MASCULI      
Laia Solá 100mll 12"40 943   Aleix Casas Martell 64,09m 941
Marta Riera 100m tq 14"84 934   Josep Mª Llanas 300mll 37"29 738
Meritxell Tarragó 300mll 41"49 912   Dani Soler 100mll 11"80 665
                 
INFANTIL FEMENI         INFANTIL MASCULI    
Mariona Pros Martell 40,50m 523   Miqui Riera 1000m obst 3'07"9 536
Carlota Soler 1000mll 3'11"13 512   Biel Salas 80mll 10"6 504
Claudia Galán 80m tq 12"91 508   Arnau Falcó 80mll 10"8 493
                 
ALEVI FEMENI         ALEVI MASCULI      
Carla Manzano Perxa 2,05m 429   Marti Serra Perxa 2,30m 483
Ona Bonet Alçada 1,35m 427   David Perez 60m tq 9"99 456
Mireia Sanllehí 60mll 8"95 417   Biel Cirujeda 60mll 8"98 446
                 
BENJAMI FEMENI         BENJAMI MASCULI    
Queralt Vallbona 1000mll 3'39"47 372   Armand Hernández 1000mll 3'30"23 346
Sira Salas 60mll 9"8 352 (*) Jan Vilaplana 60mll 9"4 341
Lucia Molina 60mll 9"8 352   Oriol Renalias Llargada 3,39m 339
                 
VETERÀ FEMENI         VETERÀ MASCULI      
Loles Vives 60mll 8"41  103,02%   Amadeu Pintó 200mll 24"26 93,03%
Loli Jimenez 2000obst. 7'41"62 92,94%   David Diaz 60mll 7"64i 91,23%
Eulalia Torrescasana 400mll 1'00"22 91,89%   James Etah 400mll 50"66 91,15%
                 
                 
                 
(*) Es 2a benjamina al tenir la segona prova individual amb millor puntuació (Llargada: 3,47m)    
         

 

EQUIPS HOMES DONES 1

Mar Juarez i Ricard Clemente, MILLORS d'aquest 2016

La marxadora MAR JUAREZ i el saltador RICARD CLEMENTE seràn guardonats el proper dissabte 3 de desembre com als millors d'aquest 2016, en la FESTA DE CAMPIONS que es viurà en el Restaurant Torre Busquet de la ciutat. 

MAR JUAREZ
Subcampiona Absoluta de Catalunya en 5000 marxa pista
6a classif. Campionat d'Espanya Absolut en 20 quilòmetres marxa en ruta
Bronze Campionat de Catalunya Absolut en 20 quilòmetres marxa en ruta
Recordwoman Absoluta en 3000mM / 5000mM /10000mM / 20000mM ruta
MAR JUAREZ 3

 

CONTROL MANRESÀ DE L'ATLETA COMPLET, 2a jornada

Grup Cadet i Juvenil

MOLTA DISPUTA EN LA SEGONA JORNADA DE L'ATLETA COMPLET DE MANRESA
  - Resultats Imatges -
Aquest dissabte a Manresa s'ha disputat la segona jornada del Control Manresà de l'Atleta Complet. Amb la participació d'
un total de 57 atletes
de l'Avinent CA Manresa, els atletes infantils han fet quatre proves, mentre els cadets i els juvenils quatre llançaments.

Podis a Girona, Lleida i Vilanova

Altra cap de setmana de notoria presència d'atletes de l'Avinent Manresa en podis dels diferents compromis atlètics que s'han viscut arreu del territori.
Fins a Lleida, s'ha desplaçat en SERGI RODRIGUEZ per encaramar-se fins els tercer lloc absolut en la Mitja Marató de Lleida amb un temps de 1h13'51". 
En la capital del Segre, tambè s'ha disputat paralelament els 5K de LLeida, on la GEMMA MARTIN ha estat 7a amb 21'03".
Ahir, en els 5K Nigth Run de Vilanova, la LORENA CUBILLAS va entrar en una brillant segona posició absoluta amb uns bons 19'38". 
I avui, en el 19è Cros Ciutat de Girona, s'ha gaudit de tres presències en el podi i de bones actuacions de la resta de la representació de l'Avinent Manresa que s'hi ha desplaçat. Segona posició absoluta de MARINA GUERRERO, nomès superada per l'atleta ZOYA NAUMOV (AACatalunya) que s'ha imposat amb 13'46" avantatjant en 8 segons a Guerrero. Brillant 4a posició absoluta de ESTER GUERRERO (Avinent Manresa) en la mateixa cursa -3a senior-. 
En la prova cadet, destacar la segona posició de BETHELHEM MANZANO. La seva companya de club AINA ALTADILL ha estat 39a.
En l'apartat masculí, excel.lents posicions de MIQUI RIERA (4rt) i JAN BAYONA (5è) que refermen les seves opcions d'estar en la sel.lecció catalana que pendrà part en el Cros Internacional d'Elgoibar el proper gener. MARC TORRES ha estat 46è. 
En la prova juvenil, bona 13a posició de JULIA DALMAU. En la mateixa prova XENIA LEDESMA ha estat 38a. 
FB IMG 1479659929353 FB IMG 1479659973093 IMG-20161120-WA0010