cam




Club Atlètic Manresa

Recorregut - Inscripcions

Podis a Figueres i Granollers

Triomf de l'equip sub16 en el Cros Ciutat de Granollers que s'ha disputat aquest diumenge, gràcies a les posicions asolides per els quatre components: Oriol Vergés 20è, Miquel Cruz 24è, Nil Frias 30è i Yassin L'Atziri 45è, d'entre 84 atletes classificats.

Destacada 4a posició de Miqui Riera en la prova sub18.
Bones 10a posició de Mercè Guerra en la prova absoluta, 9a posició de Elia Garcia en sub8 i la 20a de Cristina Landa en la cursa sub16. 
granollers1
L'atleta de l'Avinent Manresa Meritxell Soler s'ha imposat amb autoritat en la 4a Mitja Marató de Figueres disputada aquest diumenge. Soler , que ha tornat a la competició desprès d'una aturada de cinc setmanes per una lesió, ha guanyat amb un temps de 1h19'26". Destacada 5a posició absoluta d'Abel Casalí (Avinent Manresa) amb 1h09'52". 
Jan Bayona s'ha imposat en el quilòmetre llançat de la mitja amb un temps de 2'44", finalitzant llavors la distància de la mitja marató amb 1h19'27". Es condició obligatoria acabar la prova per aquell corredor que opta al quilòmetre llançat (que es qui passa al capdavant de la cursa per el primer quilòmetre de la mitja). 
Meritxell Soler tambè s'ha imposat en el quilòmetre llançat de la mitja amb un temps de 3'28". 
figueres1
Avui s'ha disputat finalment la Cursa dels Bombers per els principals carrers de Barcelona. Desprès de dues suspensions de cursa (la primera per coincidir amb la data de les eleccions a l'abril, i la segona per un tema de seguretat per la previsió de manifestació), finalment avui s'ha pogut viure aquesta edició. 
Important presència d'atletes de l'Avinent, situant a tres atletes entre les quinze primeres classificades. 
Mireia Guarner ha estat 6a amb 37'32", Aniria Mata 10a amb 38'49" i Carme Tort 15a amb 39'37". Tambè han pres part Lorena Cubillas (41'26") i Judit Lleonart (50'31"). 
L'anoienca Anna Bové (FCB) , que pertany al grup d'entrenament de fons de Manresa, ha entrat en una brillant quarta posició amb 36'33". 
La cursa ha estat guanyada per l'atleta de l'At San Sebastián Marisa Casanueva amb 34'17". 
Em l'apartat masculí, s'ha imposat Artur Bossy (FCB) amb 29'44". Oscar Serra (72è) ha estat el millor de l'Avinent Manresa amb 34'37" -mmp-. Manel Sanchez i Joan Caler tambè han millorat els seus registres personals, amb 37'48" i 40'15". 

Vieiro i Urrutia s'imposen en el 13è Memorial Villaplana

Un gallec s'ha imposat en el 13è Memorial Enric Villaplana que s'ha viscut al bell mig del passeig aquest diumenge.
Una matinal atlètica on de nou s'ha reunit de nou al mon de la marxa atètica catalana amb més de cent cinquanta atletes inscrits. 
Roberto Vieiro (CA Santiado) s'ha imposat amb autoritat en els 5 quilòmetres marxa , amb un temps de 22'44" per davant de Marc Guerrero (ISS L'Hospitalet) -2on amb 23'11"-  i Mario Viñas (AACatalunya) -3er amb 23'18"-. 
En la categoria femenina, la marxadora internacional Mireia Urrutia (CA Canaletes) s'ha endut el triomf absolut amb un registre de 24'13" per davant de Iria Teijeiro (Hinaco Monzón) -2a amb 24'52"- i Alexia Palomero (AACatalunya) -3a amb 26'26"-. La marxadora manresana Eva Muñoz (Avinent Manresa) ha estat 6a absoluta amb 27'36".
Els podis en la resta de categories han estat:
Master masculí 5K
Francesc Rodriguez (UGE Badalona) 23'53"
Guillem Perez (Avinent Manresa) 26`00"
Pedro J. Aranda (CA Canyelles) 26'09"
Master femeni 5K
Elena Pozo (Barcelona At.) 30'05"
Yolanda Rodriguez (Runners El Vendrell) 32'20"
Sub16 masculí 3K
Carles Mestre (CA Canaletes) 14'02"
Albert Jimenez (Muntanyenc St Cugat) 14'06"
Lluc Serrat (UA Terrassa) 15'08"
5è Pol Guiral (Avinent Manresa) 17'14"
Sub16 femeni 3K
Griselda Serret (Runners El Vendrell) 15'28"
Aina Urrutia (CA Canaletes) 15'54"
Paula Gomez (CA Montornés) 16'26"
4a Nuria Ballarin (Avinent Manresa) 16'28"
Sub14 masculí 3K
Ruben Teijeiro (Pratenc AA) 15'47"
Urien Fernández (Barcelona At) 17'18"
Oriol Massaneda (Avinent Manresa) 18'21"
5è Anas Rghif (Avinent Manresa) 20'39"
Sub 14 femení 3K
Julia Suarez (CA Tarragona) 15'44"
Claudia Sanchez (AA Xafatolls) 16'06"
Lucia Morales (CA Gavá) 16'23"
14a Claudia Costa (Avinent Manresa) 21'03"
Sub12 masculí 2K
Biel Elvira (CA Viladecans) 11'37"
Adrian Carrasco (Runners El Vendrell) 12'06"
Pol Brio (CA Canaletes) 12'18"
4rt Eric Roncero (Avinent Manresa) 12'49"
Sub12 femení 2K
Nuria Ferriz (AA Catalunya) 11'12"
Laia Calderon (CA Gavá) 11'31"
Amal Essaryati (UA Terrassa) 12'03"
10a Ona Dalmau (Avinent Manresa) 12'31"
Sub10 masculi 1K
Marti Calatayud (Runners El Vendrell) 5'57"
Jaume Riera (CA Canaletes) 6'37"
Arnau Rovira (Avinent Manresa) 6'40"
4rt Eric Sorroche (Avinent Manresa) 6'40"
Sub10 femení 1K
Jana Peralta (AA Catalunya) 5'58"
Gisela Andres (CA Mollet) 6'31"
Iona Fernández (Dinami-k CA Vilanova) 6'37"
6a Martina Piña (Avinent Manresa) 7'44"
vieiro

Tres podis en el 42è Cros Vila de Castellar

Tres presències d'atletes de l'Avinent Manresa en el podi es van poder veure ahir en el transcurs del 42è Cros Vila de Castellar.
Destacada segona posició d'Ester Guerrero (17'02") en la prova absoluta, nomès superada per Encarna Nuñez (CA Granollers) que va imposar-se amb 16'32". El tercer esglaó del podi va estar per Claudia Martinez (Ripollet UA) amb 17'59". 
Triomf manresà a càrrec de Ana Portet (Avinent Manresa) en la categoria sub8, i excelent tercera posició de Queralt Vallbona en la cursa sub14.
A tot això, cal esmentar les bones actuacions de:
Jordi Cruz 4rt en la cursa absoluta. Nombrosa i brillant actuació de les atletes manresanes en la cursa sub8 amb Noa Iftimi (4a), Mia Jubells (6a), Queralt Graner (7a), Elia Garcia (8a) i Arlet Graner (10a). Cinquena posició de Alex Mora en sub8. Desena posició de Jana Romero en sub10.  I en la categoria sub12 femenina destacar la 4a posició de Xènia Portet i 5a d'Olivia Lopez, i en la categoria masculina Pol Cirujeda (6è) i Moussa Mballo 7è. 
ESTER GUERRERO CROS CASTELLAR 2019

Dos podis en l'estrena de cros.

Dos podis en l'estrena de la nova temporada de cros que Avinent Manresa va obrir diumenge participant en el 22è Cros Ciutat de Girona.
Dues terceres posicions a càrrec de Miqui Riera en la cursa sub18, i de Marina Guerrero en la prova absoluta.
A més d'aquestes dues presències en el podi, cal destacar la 5a posició de Roger Verges en sub12, les vuitenes posicions de Carlota Soler (sub18), i Ingrid Alsina (sub14), la novena posició de Jan Bayona en sub18, i la 26a posició de Oriol Verges en sub16. 
miqui riera

Festa atlètica a l'estadi amb 26 podis dels nostres!

Vint-i-sis medalles (13 d'or, 7 d'argent i 6 de bronze) , una brillant tercera posició en la clasificació d'equips i un èxit organitzatiu de l'entitat,es el resultat d'un dissabte intens amb deu hores de competició atlètica sense descans que s'ha viscut aquest dissabte en l'Estadi Municipal d'Atletisme El Congost. 
L'Avinent Manresa s'ha classificat finalment en tercera posició en la classificació de clubs del Campionat de Catalunya de Tardor que s'ha ha disputat en l'instal.lació manresana, amb una participació de 700 atletes de 51 clubs, vinguts d'arreu del territori català que han donat color i ambient al llarg de tota la jornada. La classificació per equips han estat: Cornellà At (324 punts), AA Catalunya (303), Avinent Manresa (242,5) fins a 51 clubs classificats. 
Deu atletes de l'Avinent Manresa s'han proclamat campions catalans: 
Martina Martinez en Altura sub10 amb 1,09m.
Pol Cirujeda en 60mll sub12 amb 8"98 .
Lucia Molina en Llargada sub12 amb 4,57 metres, i en 60mll amb 8"69.
Sira Salas en 60 tanques sub12 amb 9"75,  i en Disc sub12 amb 21,71 metres.
Queralt Vallbona en 600 mll sub14 amb 1'43"76.
Ona Bonet amb Altura sub14 amb 1,52m .
Joan Homs en 150mll sub14 amb 19"44, i en Triple sub14 amb 11,01 metres.
Marc Mendoze en 300mll sub16 amb 37"85 .
Miquel Cruz en 3000mll sub16 amv 9'55"51 .
Jan Diaz en 300 tanques amb 41"48 .
Set atletes de l'entitat s'han proclamat subcampions de Catalunya de Tardor 2019:
Pau Plans en Pilota sub10 amb 22,10m . 
Jean Pol Catot en 220 tanques sub14 amb 33"73 .
Joan Lladó en Perxa sub14 amb 2,50m .
Oriol Renalias en Perxa sub14 amb 2,40m .
Ona Bonet en Llargada sub14 amb 4,77m . 
Jan Diaz en 100mll sub16 amb 11"57
Nil Frias en 3000mll sub16 amb 10'08"34
Sis atletes de l'Avinent s'han penjat la medalla de bronze:
Martina Martinez en Llargada sub10 amb 3,09m .
Marti Homs en Llargada sub10 amb 3,29m .
Pol Cirujeda en Llargada sub12 amb 3,95m .
Queralt Vallbona en 150mll sub14 amb 20"67
Oriol Massaneda en 3000m marxa sub14 amb 18'13"14 .
Jean Pol Catot en 1000m sub14 amb 3'06"67 .
català tardor 2019