cam








Club Atlètic Manresa



Clemente, campiona iberoamericana!

Mònica Clemente s'ha proclamat aquesta tarda campiona iberoamericana en imposar-se en la final del concurs de perxa superant el llistó sobre 4,30m. , en el transcurs de la segona jornada del Campionat Iberoamericà que s'està disputant a La Nucía (Alacant). 

Clemente ha dut a terme una brillant actuació durant tota la competició que li ha reportat de forma ben merescuda la medalla d'or. 

IMG 20220520 212839 403

Riuada de medalles en el català màster

Pluja de medalles en el català màster disputat al llarg de tot aquest diumenge a Castellar del Vallés per part de la nutrida representació d'Avinent Manresa. 
Vint-i.tres medalles (10 d'or, 7 d'argent i 6 bronzes) ha estat la collita al llarg de tot el campionat. 
Titols catalans per:
David Diaz en 100mll M50 amb 12"94
Josep Perramon en 400mll M80 amb 1'32"52
Josep Quevedo en 800mll M65 amb 2'54"05
Ricard Torres en Triple M45 amb 10,66m
Carles Peig en Jabalina M60 amb 36,69m
Mª Rosa Busquets en 100mll i 400mll W65 amb 17"00 i 1'24"06, respectivament.
Manela Martinez en 800mll W60 amb 3'07"31
Montserrat Prat en Perxa W55 amb 2,82m  (Rècord d'Espanya)
Lourdes Rossinyol en Disc W60 amb 19,96m
Subcampionats catalans per:
Marc Romero en 100mll i 200mll M45 amb 13"22 i 27"22, respectivament.
Marc Vallbona en 400m tanques M40 amb 1'10"64
Jordi Lladó en Perxa M50 amb 3,72m
Joaquim Falcó en Jabalina M60 amb 32,62m
Elisabet Majo en Llargada W50 amb 3,97m
Alba Estevez en Disc W35 amb 35,60m
Bronzes catalans per:
Francesc Ferrer en 100mll M70 amb 18"47
Marc Romero en 400mll M45 amb 58"20
Lidia Pons en 800mll W40 amb 2'44"13
Carles Peig en Disc M60 amb 32,03m
Elisabet Majó en 100mll i 200mll W50 amb 14"25 i 30"38, respectivament.
podi catala master jabalina

A la final per la porta gran!

A la gran final de Divisió d'Honor per la porta gran. L'objectiu de les noies de l'Avinent Manresa s'ha asolit de forma merescuda i treballada aquesta tarda de dissabte a les pistes d'Atletisme Gaetà Huguet de la capital de La Plana, I s'ha asonseguit gràcies a l'esforç colectiu de tota la formació manresana que ha hagut d'afrontar el compromis amb sensibles baixes de darrera hora, com han estat les absències de la marxadora internacional Mar Juarez (per prescripció mèdica), de la tanquistes Emilia del Hoyo (per lesió) i Jana Bruses (per compromis esportiu internacional), i de les saltadores d'altura Ona Bonet (per estudis) i Sofia Zorrilla (per lesió). 
L'equip ha sabut sobreposar-se a les adversitats i demostrar que darrera hi havia suficient capacitat esportiva per superar-les amb èxit com així ha estat. 
El resultat final de l'encontre deixa palès que Avinent Manresa era el candidat a la segona posició del quadrangular darrera el tot poderós Playas de Castellón. La classificació final ha estat: Playas de Castellón (233 punts), AVINENT MANRESA (177,5), Ria Ferrol (162), Atletismo Alcorcón (124,5). 
Amb aquest resultat, l'equip manresà repetirà presència de nou en una gran final de Divisió d'Honor, que es disputará el proper dissabte 11 de juny a La Nucía (Alacant), on es reuniràn les vuit millors formacions de l'estat d'aquest 2022, que seràn: Playas de Castellón, València CA, FCBarcelona, At San Sebastián, Alcampo Scorpio71 de Saragossa, Unicaja Jaen, Grupoempleo Pamplona At, i l'Avinent Manresa. 
Com a resultats més destacats de l'actuació manresana està el triomf de la quatrecentista Laura Bou que amb un sensacional registre de 54"14 en els 400 metres llisos batut el Rècord Absolut de l'entitat que ella mateixa ostentava, i per tancar l'encontre,  el quartet de relleus de 4x400 (Laura Bou-Nuria Tió-Xenia Pubill-Meritxell Tarragó) millorant el Rècord Absolut de l'entitat amb un registre de 3'48"39
Tres victòries individuals de l'equip manresà s'han viscut al llarg de la tarda: Laura Bou en els 400mll, Mònica Clemente en el concurs de perxa i Martina Zunino en els 400 metres tanques. 
Prova a prova, l'actuació manresana ha estat la següent:
100 metres llisos PATRICIA SERRANO (4a amb 12"10) i LAIA SOLÀ (7a amb 12"49)
200 metres llisos PATRICIA SERRANO (4a amb 25"26) i MERITXELL PUJOL (8a amb 26"25)
400 metres llisos LAURA BOU (1a amb 54"14) i MERITXELL TARRAGÓ (3a amb 55"63)
800 metres llisos MARINA GUERRERO (2a amb 2'10"30) i NURIA TIÓ (4a amb 2'12"74(
1500 metres llisos MERCÈ GUERRA (2a amb 4'33"98) i MERITXELL SOLER (3a amb 4'35"90)
3000 metres llisos MERITXELL SOLER (2a amb 9'41"44) i MIREIA GUARNER (3a amb 9'50"60)
3000m obstacles MERCÈ GUERRA (2a amb 10'28"66 -mmp-) i MARINA GUERRERO (3a amb 10'37"45)
100m tanques LAIA OLMEDO (5a amb 15"40 -mmp-) i PAULA RODRIGUEZ (desq,)
400m tanques MARTINA ZUNINO (1a amb 1'04"68 -mmp-) i HELENA SANTACANA (3a amb 1'05"97 -mmp-)
5000m marxa CARME ROBLES (6a amb 29'06"82) i NURIA BALLARIN (8a amb 30'44"97)
Altura EMMA VAN DER LINDEN (4a amb 1,55m -mmp-), GLORIA AMELLA (8a amb 1,20m)
Perxa MÒNICA CLEMENTE (1a amb 4,00m) i NEREA PEREZ (4a amb 3,60m)
Llargada MARTA GALLÓ (5a amb 5,71m) i ELDA ROMEVA (7a a mb 5,51m)
Triple NORA TAHER (3a amb 12,54m) i JULIA QUEVEDO (5a amb 11,91m)
Pes AINHOA MARTINEZ (3a amb 13,27m) i NADIA RIERA (8a amb 9,48m)
Disc AINHOA MARTINEZ (3a amb 39,24m) i AINA SOLÉ (8a amb 29,62m)
Jabalina MÒNICA CLEMENTE (4a amb 37,44m) i AISHA MARICHE (7a amb 32,84m)
Martell IRENE MATEO (4a amb 43,76m) i MAR SANTANACH (5a amb 36,09m -mmp-)
4x100metres PAULA RODRIGUEZ-ELDA ROMEVA-MERITXELL PUJOL-LAIA SOLÀ (3res amb 48"46)
4x400metres LAURA BOU-NURIA TIÓ-XENIA PUBILL-MERITXELL TARRAGÓ (2nes amb 3'48"39)
FOTO OFICIAL EQUIP DH CASTELLO 2022

Soler, bronze estatal en 10k

L'atleta d'Avinent Manresa Meritxell Soler s'ha encaramat al tercer esglaó del podi estatal al entrar en tercera posició sobre la linea d'arribada del Campionat d'Espanya Absolut de 10000 metres en ruta que s'ha disputat aquest mati de diumenge a O Barco de Valdeorras (Ourense), 
Soler ha estat sempre al grup capdavanter de la prova, i nomès a falta del darrers cinc-cents metres no s'han decidit les posicions de privilegi. 
Laura Mendez (Playas de Castellón) finalment s'ha imposat amb 33'05", Marta Garcia (Bilbao Atletismo) ha estat segona a dos segons fent 33'07", i Soler darrera seu en tercera posició amb 33'11". Les tres atletes han rebaixat el rècord dels Campionats que estava en mans de Paula Gonzalez amb 33'18". 
En l'apartat masculí, cal destacar la 18a posició absoluta de Abel Casalí (Avinent Manresa) amb un registre de 30'40". 
podi estatal 10k ruta absolut 2022

Els sub20, campions de Catalunya !

La formació masculina de l'Avinent Manresa s'ha imposat en el Campionat de Catalunya de Clubs sub20 que s'ha disputat aquest diumenge a Cornellà. L'equip femení ha ocupat una meritoria 6a posició. 
El català de clubs sub20 ha reunit als 8 millors clubs de la categoria, i l'Avinent Manresa ha demostrat ser el millor en l'apartat masculí enduent-se el titol català. 
La classificació final d'ambdues categories ha estat: 
Categoria masculina: AVINENT MANRESA (113 punts), CA Igualada (94), Cornella At. (91), FC BARCELONA (89), AA CATALUNYA (84), UA Terrassa (83), CA Granollers (79), L'Hospitalet At. (77). 
Categoria femenina: Cornellà At (117), AA CATALUNYA (109), Aldhara Lleida UA (102), FC BARCELONA (83), CA Igualada (81), AVINENT MANRESA (78), L'Hospitalet At. (74), CA Tarragona (54). 
A nivell individual, l'actuació manresana ha estat: 
Categoria masculina:
100mll Biel Cirujeda (8è amb 13"29, patint una ruptura fibrilar en el tram final de la prova)
200mll Carles Castella (4rt amb 23"83)
400mll Marc Mendoza (3er amb 53"27)
800mll Oriol Vergés (3er amb 1'57"13)
1500mll Yassin L'Aziri (4rt amb 4'28"50)
3000mll Nil Frias (4rt amb 9'25"26)
3000obstacles Miquel Cruz (3er amb 10'14"98)
110 m tanques Biel Diaz (2on amb 14"97)
400 m tanques David Perez (1er amb 55"43)
5000m marxa Pol Guiral (4rt amb 28'00"91)
Altura Eloi Mateo (5è amb 1,65m)
Perxa Marti Serra (1er amb 4,51m)
Llargada Jan Diaz (4rt amb 6,52m)
Triple Joan Navarro (5è amb 12,46m)
Pes Ixent Palomero (2on amb 12,46m)
Disc Sergi Garcia (4rt amb 35,26m)
Martell Adrian Sedano (2on amb 50,01m)
Jabalina Adrià Garcia (6è amb 38,69m)
4x100 Pere Alonso-Carles Castella-Marc Mendoza-Nil Pujol (1ers amb 45"01)
4x400 Jan Pol Catot-Adrià Garcia-Oriol Vergés-David Pêrez (1ers amb 3'26"09)
Categoria femenina:
100mll Irene Flores (7a amb 12"92)
200mll Queralt Vallbona (3a amb 25"91)
400mll Xenia Pubill (3a amb 1'01"81)
800mll Judit Prat (4a amb 2'28"54)
1500mll Hikima Carreras (7è amb 5041"69)
3000mll Olivia Lopez (5a amb 12'03"55)
100m tanques Laia Olmedo (8a amb 21"21)
400m tanques Aina Trapé (5a amb 1'14"17)
Altura Gloria Amella (6a amb 1,35m)
Perxa Nerea Perez (1a amb 3,60m)
Llargada Berta Eslava (2a amb 5,48m)
Triple Martina Monso (6a amb 10'73m)
Pes Nadia Riera (5a amb 9,09m)
Disc Aina Solé (6a amb 26,61m)
Jabalina Aisha Mariche (2a amb 31,92m)
Martell Irene Mateo (3a amb 41,71m)
4x100 Laia Olmedo-Irene Flores-Berta Eslava-Martina Monso (5nes amb 51"77)
4x400 Guinedell Faja-Aina Trapé-Gloria Amella-Judit Prat (6nes amb 4'24"36)
equip sub20 2022