cam


Club Atlètic Manresa

Notícies


L’horari de secretaria del curs vinent serà els dilluns, dimecres, dijous i divendres de 18:00 a 20:00

 Campus d'ATLETISME NOU!!

HORARIS I PREUS 2024

Full Inscripcions 2023-2024 - Llicència Federativa FCA


Acord amb DIR Gimbe


Reglament i règim intern
Reglament i Règim intern
Objectius i compromissos Tecnificació

L'equip acaba el català de clubs en setena posició

Resultat no desitjat el que ha reflectat l'actuació de l'equip absolut de l'Avinent Manresa en la segona jornada del Campionat de Catalunya de clubs "A" que s'ha disputat aquest diumenge a l'Estadi Joan Serrahima de la capital catalana. Moltes absències a l'equip han conduit a la formació manresana a ocupar una setena posició en la classificació de clubs, que comporta haver d'estar a l'espera de la recomposició que pugui esdevenir de la decisió que prengui la comissió de clubs de la Federació Catalana d'Atletisme vers a la nova estructura de competició de clubs per la propera temporada.
La classificació final ha estat: FCBARCELONA (892,5 punts), CORNELLA AT. (810), L'HOSPITALET AT. (810), AA CATALUNYA (739,5), ALDHARA LLEIDA UA (560), U COLOMENCA AT (549), AVINENT MANRESA (509,5), CA TARRAGONA (412,5).
Tot i així, cal destacar el triomf de la quatrecentista internacional LAURA BOU en els 400 metres llisos amb 54"25, les terceres posicions de AINHOA MARTINEZ en el concurs de Pes amb 12,54 metres i del tanquista BIEL DIAZ en els 110 metres tanques amb uns ventosos 24"94. I les quartes posicions a càrrec del migfondista YASSIN L'AZIRI en uns tàctics 1500 metres amb un registre de 4'04"87 , de la saltadora LAURA CLEMENTE en Perxa saltant uns bons 3,60 metres i de la llançadora AISHA MARICHE en Jabalina llançant fins 35,92 metres.
CATALA DE CLUBS 2024

Griselda Serret, campiona del mon per equips

Brillantíssima actuació de la marxadora de l'entitat Griselda Serret, al ocupar en la prova de 10 quilòmetres marxa sub20 una exultant 6a posició en el Campionat del Mon de marxa atlètica per equips que s'ha disputat a Antalya (Turquia) amb un temps de 46'12" (millor registre personal i rècord sub20 del club), que juntament amb les excelents 2a posició de Aldara Meilán (45'12") i 3a posició de Sofia Santacreu (45'17"), ha catapultat a la equip espanyol al capdamunt del podi proclamant-lo campió del mon de l'especialitat. 

Fotos: RFEA

SUB20 MUNDIAL MARXA 2024

CAMPIONES DEL MON 10K SUB20 2024

Tret de sortida a la lliga estatal

Els resultats finals en els dos compromisos dels equips absoluts de l'entitat no han estat els desitjats. Tant la formació masculina com femenina de l'Avinent Manresa tornen a la capital del Bages amb un coixí molt feble, que s'haurà d'intentar engruxir en la segona jornada (cap de setmana del 4 i 5 de maig) per tal d'afrontar la final amb millors garanties (cap de setmana del 25 i 26 de maig).
Amb el resultat d'avui, determina que les dues formacions manresanes lluitaràn de ple per la permanència en la jornada final d'enguany. Això fa que qualsevol punt que es pugui obtenir en la segona jornada, facilitarà la permanència, que es l'objectiu que es persegueix.
A Gandia, el resultat final del encontre masculí de Primera Divisió ha estat: UCAM CARTAGENA (204 punts), CA SAFOR (174 punts), ALDHARA LLEIDA UA (158 punts) i AVINENT MANRESA (151 punts).
A Leganés, el resultat final del encontre femeni de Divisió d'Honor ha estat: .TROPS CUEVAS DE NERJA (226 punts), UNICAJA JAEN (187 punts), CA ALCORCON (145,5 punts) i AVINENT MANRESA (128,5 punts).
Tot i així, en terres valencianes, l'equip masculí, que debutava en la categoria, ha asolit fites més que interesants, com l'excelent salt de 7,55 metres del santfruitosenc Jan Diaz en el concurs de Llargada, que ha significat nou Rècord Absolut de l'entitat, a més de representar una de les tres victòries manresanes de la tarda. Biel Cirujeda en la prova dels 400 metres llisos s'ha imposat amb uns bons 48"99 ben secundat per el seu company d'equip Oriol Vergés que ha entrat segon amb 49"53. Tambe s'ha aconseguit "doblet" en la perxa amb la victòria de Ricard Clemente amb 4'56 metres, idèntica altura que ha fet tambè Marti Serra. Segones posicions a càrrec del migfondista Arnau Pujols en els 800 metres amb 1'56"75 i d'un polivalent Jan Diaz en els 110 metres tanques amb 15"09. Destacades terceres posicions de Yassin L'Aziri en els 1500 metres (4'10"67), de Abel Casalí en els 3000 metres llisos (9'07"72), de Pol Saperas en els 100 metres llisos (11"23), de Sergi Cabezón en el Pes (14'16 metres), de Gerard Acín en Triple (13'56 metres), de Joan Jimenez en Altura (1,90m). 
Excelents actuacions dels quartets de relleus tant en el relleu curt de 4x100 (Roig, Rovira, Clotet, Saperas) com en el de 4x400 metres (Estela, Vergés, Pujols, Cirujeda) entrant en les dues curses en una destacada segona posició, amb uns bons registres de 44"14 i 3'27"06, respectivament.
En terres madrilenyes, l'equip femení presentava una formació molt renovada respecte a anys anteriors. Les liders de l'equip han estat a l'altura del compromis, amb una exultant Marina Guerrero imposant-se en els 3000 obstacles amb 10'48"60 desprès d'haver estat tercera en els 800 metres llisos amb uns destacats 2'11"28. Triomf de la tanquista Lerato Pagés en els 100 metres tanques amb 13"66. La quatrecentista internacional Laura Bou ha estat segona en els 400 metres llisos amb 53"38. Segones posicions tambè per la saltadora Ona Bonet en Altura amb 1,78 metres,  per la maratoniana Mireia Guarner en els 3000 metres amb 9'50"47 i per la marxadora Griselda Serret en els 5000m marxa amb 23'28"66 .
Cal esmentar l'excelent registre de Meritxell Tarragó en els 400 metres tanques, sisena amb un temps de 1'02"43. Tambe es prou significativa la tercera posició del quartet de 4x400 metres (Tarragó, Pubill, Salabert, Bou) amb un temps de 3'54"98.
Enguany, l'equip ha canviat el seu perfil, sent una formació que es sentirà més cómode en la jornada final, on es decidiràn les posicions de descens o permanència en la categoria, i en la que es portarà a terme a una atleta per prova.
EQUIP MASCULI 2024 GANDIA
EQUIP FEMENI DH 2024 LEGANES

Debut en el català de clubs a Santa Coloma

L'equip absolut de l'entitat va debutar ahir en el català de clubs que es va disputar a Santa Coloma , on es van reunir les vuit millors formacions catalanes. 

D'entre una actuació molt diversa en linees generals, hi van haver espurnes de qualitat com les victòries absolutes del saltador Jan Diaz en Llargada (amb uns ventosos 7,52m), de la velocista Laura Bou en els 200 metres llisos (amb 24"52 que el vent tampoc no va homologar), de la saltadora Ona Bonet en el concurs d'Altura (1,77m) i del quartet de relleus 4x400 (Biel Cirujeda, Oriol Vergés, Arnau Rovira i Arnau Pujols) amb uns excelents 3'20"90. 

Tambè cal destacar la segona posició del saltador Marti Serra en perxa saltant 5,00m, el segon lloc del quartet de 4x400 femení (Meritxell Tarragó, Laura Bou, Maria Salabert i Gloria Amella) amb uns interesants 3'53"86, i les terceres posicions de Meritxell Tarragó en 400 metres tanques (1'03"49) i Sergi Cabezón en Pes (14,37m). 

Amb tot, l'equip es va classificar 6è amb 278 punts, amb l'obligació de premer l'accelerador en la segona i darrera jornada d'aquest català de clubs que es disputarà el 21 d'abril, per tal d'esquivar les posicions de descens. 

LAURA BOU

Griselda Serret, cap al Mundial de marxa

La marxadora de l'entitat GRISELDA SERRET ha estat convocada per la RFEA per pendre part en el Campionat del Mon de marxa per equips que es disputarà el proper 21 d'abril a Antalya (Turquia), en la prova dels 10 quilòmetres marxa sub20.  

Serret, que arribarà a terres turques amb un millor registre de 46'13", formarà equip sub20 amb la gallega Aldara Meilán i la catalana Sofia Santacreu. 

GRISELDA SERRET Dorsal 331