cam


Club Atlètic Manresa

CURSA DE LA VIDA - Inscripcions -

Notícies

Recull de notícies destacades.

Set podis en el 40è Cros Vila de Castellar

Set podis i destacades posicions de la representació de l'Avinent Manresa es van viure ahir en el transcurs del 40è Cros Vila de Castellar.

Victòria absoluta de POL GUILLEN imposant-se amb autoritat, avantatjant en quasi quaranta segons a DANIEL ALVAREZ (Cornellà At.) que va ocupar la segona posició. XAVIER PLANAS (CA Castellar) va pujar al tercer esglaó del podi. 

Tercera posició d'ESTER GUERRERO en la cursa senior. 

Victòries de POL CIRUJEDA en la cursa sub10, i de QUERALT VALLBONA en la categoria sub12. Brillant segona posició d'ARNAU LOPEZ en la cursa sub20. Terceres posicions les asolides per ABRIL VALLBONA en la categoria sub10, i de ROGER VERGÈS en la cursa sub12. 

Cal destacar les posicions top-10 de: ALEJANDRO MOSQUERA (5è sub10), OLIVIA LOPEZ (7è sub12), MARC MERENGUER (8è sub14), NOR BENLAGRA (9a sub10), ORIOL VERGÈS (10è sub16), JEAN POL CATOT (10è sub14), i MIREIA SANLLEHÍ (10a sub14). 

pol guillen cros castellar 2017 2

GUARDONATS AL DINAR DE "CAMPIONS"

 
     
 
   
 Diumenge 03/12/2017            
 Restaurant Torre Busquet -MANRESA-            
  MILLORS MARQUES 2017    
             
             
             
             
CATEGORIA FEMENINA     CATEGORIA MASCULINA    
MILLOR MARCA ABSOLUTA     MILLOR MARCA ABSOLUTA  
Mar Juarez 22'33"49 5000mM    Ricard Clemente 5,10m Perxa
             
CATEGORIA SENIOR       CATEGORIA SENIOR    
Mar Juarez 22'33"49 5000mM    Ricard Clemente 5,10m Perxa
Laura Clemente 4,11m Perxa   David Martinez 1h06'23" 1/2 Marató
Marina Guerrero 10'46"18 3000m obs   Oussama Chouati 4'14"06i Milla
             
CATEGORIA PROMESA       CATEGORIA PROMESA    
Monica Clemente 4,15m Perxa   Albert Baronet 31'39"75 10000mll
Paula Raul 14"28 100m tq   Benito Sintes 23"04 200mll
Emilia del Hoyo 14"49 100m tq   Marti Sugrañes 6,32i Llargada
             
CATEGORIA JUNIOR       CATEGORIA JUNIOR    
Sofia Zorrilla 1,69m Altura   Arnau Rovira 51"22i 400mll
Maria Gonzalez 59"08 400mll   Arnau Lopez 9'54"82 3000m obs
Eva Muñoz 15'25"91 3000m M   Marti Ambrós 57"82  400m tq
             
CATEGORIA JUVENIL       CATEGORIA JUVENIL    
Marta Riera 13"99 100m tq   Toni Baños 5'53"36 2000m obs
Laia Solà 12"24 100mll   Josep Mª Llanas 11"38 100mll
Meritxell Tarragó 59"83 400mll   Pol Jorba 2'04"09 800mll
             
CATEGORIA CADET       CATEGORIA CADET    
Judith Devers 14"66 100m tq   Eric Molina 15"25 100m tq
Bethelhem Manzano 5'03"17 1500m obs   Sam Butxaca 11"55 100mll
Carlota Soler 3'07"96 1000mll   Miqui Riera 4'36"68 1500m obs
             
CATEGORIA VETERANS     CATEGORIA VETERANS    
Gerard Olivares 1h10'38" 1/2 Marató   Loles Vives 9"02i 60mll
Amadeu Pintó 25"04 200mll   Lita Lopez 12"03i 80mtq
David Diaz 7"74i 60mll   Loli Jimenez 7'46"63 2000obst
             
CATEGORIA INFANTIL       CATEGORIA INFANTIL    
Pau Pamuke Perpiñan 12,54m Pes   Claudia Galan 12"41 80m tanques
Jan Diaz 18"7 150mll   Rut Tristany 10,43m Triple
Isaac Kuku 1,60m Altura   Nuria Ballarín 15'53"0 3000m marxa
             
CATEGORIA ALEVÍ       CATEGORIA ALEVÍ    
Joan Lladó 2,31m Perxa   Ona Bonet 1,45m Altura
Biel Cirujeda 1236p Tetratló   Mar Santanach 2,10m Perxa
Oriol Renalias 8"7 60mll   Queralt Vallbona 1'51"2 600mll
             
CATEGORIA BENJAMÍ       CATEGORIA BENJAMÍ    
Pol Cirujeda 9"3 60mll   Lucia Molina 9"31 60mll
Marti Carbonell 1,12m Altura   Sira Salas 9"3 60mll
Roger Vergés 3'33"3 1000mll   Carla Rovira 9"66 60mll
             
EQUIPS "CAMPIONS"        
CAMPIONS DE CATALUNYA DE CLUBS "B" PC 2017      
Jordi Solernou            
Pere Torra            
Arnau Rovira            
Toni Baños            
Khalid Karbouch            
Oussama Chouati            
Benito Sintes            
Salvador Amella            
Ricard Clemente            
Marti Sugrañes            
Eric Molina            
Sergi Cabezón            
Hector Martin            
Marc Sanjust            
             
CAMPIONES D'ESPANYA DE CLUBS VETERANS 2017 . Castelló.    
Loles Vives            
Silvia Cortés            
Lita Lopez            
Loli Jimenez            
Eulalia Torrescasana            
Carme Bes            
Lourdes Rossinyol            
Carme Robles            
Mercè Bes            
             
SUBCAMPIONES D'ESPANYA JUVENILS 4x100  . Getafe.      
Marta Riera            
Meritxell Pujol            
Meritxell Tarragó            
Laia Solà            
             
CAMPIONS DE CATALUNYA DE CLUBS INFANTILS 2017 -aire lliure-    
CAMPIONS DE CATALUNYA DE RELLEUS INFANTILS 4x80- 4x200- 4x200 PC (2017)    
Arnau Falcó            
Jan Diaz            
             
CAMPIONS DE CATALUNYA DE CLUBS INFANTILS 2017 -aire lliure-    
CAMPIONS DE CATALUNYA DE RELLEUS INFANTILS 4x80-4x200 - 4x200 PC (2017)    
CAMPIONS DE CATALUNYA DE CROS PER CLUBS INFANTILS 2017    
Pau Pamuke Perpiñan            
             
CAMPIONS DE CATALUNYA DE CLUBS INFANTILS 2017 -aire lliure-    
CAMPIONS DE CATALUNYA DE RELLEUS INFANTILS  4x200 - 4x200 PC (2017)    
Isaac Kuku            
             
CAMPIONS DE CATALUNYA DE CLUBS INFANTILS 2017 -aire lliure-    
CAMPIONS DE CATALUNYA DE RELLEUS INFANTILS 4x80  (2017)    
Joan Navarro            
             
CAMPIONS DE CATALUNYA DE CLUBS INFANTILS 2017 -aire lliure-    
CAMPIONS DE CATALUNYA DE CROS PER CLUBS INFANTILS 2017    
Marc Merenguer            
Yassin L'Aziri            
             
CAMPIONS DE CATALUNYA DE CLUBS INFANTILS 2017 -aire lliure-    
Nil Frias            
David Perez            
Marti Serra            
Adrià Garcia            
Pol Guiral            
Marc Mendoza            
Arnau Solé            
             
CAMPIONES DE CATALUNYA DE CLUBS INFANTILS 2017 -aire lliure-    
Berta Eslava            
Hikina Carreras            
Laia Olmedo            
Emma Torres            
Marina Casas            
Miriam Garrido            
Gal.la Juan            
Martina Monso            
             
CAMPIONES DE CATALUNYA DE CLUBS INFANTILS 2017 -aire lliure-    
CAMPIONES DE CATALUNYA DE CLUBS INFANTILS PC 2017    
Celia Castilla            
Mireia Sanllehí            
Talia Parada            
Marta Ribalta            
Carla Manzano            
Claudia Galan            
Naomi Fechete            
Rut Tristany            
Xenia Pubill            
Nuria Ballarín            
Aina Trapé            
             
CAMPIONS DE CATALUNYA DE CLUBS ALEVINS 2017 -aire lliure-    
Armand Hernández            
Oriol Renalias            
Jean Pol Catot            
Lluc Jané            
Marti Vall            
Pau Claret            
Eloi Baraldés            
Elias Manzano            
             
CAMPIONS DE CATALUNYA DE CLUBS ALEVINS 2017 -aire lliure-    
CAMPIONS DE CATALUNYA DE RELLEUS ALEVINS 2017 (4x60)    
Gerard Cabrera            
Biel Cirujeda            
Alexandro Adonis Iftimi          
Joan Lladó            
             
CAMPIONS DE CATALUNYA DE RELLEUS INFANTILS 2017 (4x80 i 4x200)    
Jan Diaz            
Arnau Falcó            
Pau Pamuke Perpiñan            
             
CAMPIONS DE CATALUNYA DE RELLEUS INFANTILS 2017 (4x80)    
Joan Navarro            
             
CAMPIONS DE CATALUNYA DE RELLEUS INFANTILS 2017 (4x200)    
Isaac Kuku            
             
CAMPIONES DE CATALUNYA DE RELLEUS BENJAMINS 2017 (4x60)    
Ona Dalmau            
Lucia Molina            
Carla Rovira            
Sira Salas            
             
CAMPIONES DE CATALUNYA DE CROS PER EQUIPS PROMESA 2017     
Lorena Cubillas            
Julia Gonfaus            
             
CAMPIONES DE CATALUNYA DE CROS CURT PER EQUIPS 2017    
Marina Guerrero            
Alba Gallardo            
Aniria Mata            
Esther Guerrero            
             
CAMPIONES DE CATALUNYA DE CROS CURT PER EQUIPS 2017    
CAMPIONES DE CATALUNYA DE CROS PER EQUIPS PROMESA 2017     
Najwa Chouati            
             
CAMPIONES DE CATALUNYA DE RELLEUS CADET 4x200 PC 2017    
Laia Badia            
Judit Devers            
Gloria Marquez            
Judith Canal            
             
"CAMPIONS D'ESPANYA"        
Toni Baños Campió d'Espanya Juvenil en 2000obstacles . Getafe 2017.    
Mònica Clemente Campiona d'Espanya sub23 en perxa . Torrent 2017.    
Lita Lopez Campiona d'Espanya W40 en 400mll i 60m tanques . Madrid 2017.  
Loles Vives Campiona d'Espanya W55 en Llargada i 60mll . Madrid 2017.    
Montse Prat Campiona d'Espanya W45 en perxa . Madrid 2017.    
Jordi Lladó Campió d'Espaya M45 en perxa . Madrid 2017.    
Loli Jimenez Campiona d'Espanya W45 en Pentatló . Madrid 2017.    
Joan Busquets Campió d'Espanya M80 en Altura . Elx 2017.    
Loles Vives Campiona d'Espanya W55 en Llargada i 100mll . Elx 2017.    
Mª Rosa Busquets Campiona d'Espanya W60 en 100mll, 200mll i 400mll . Elx 2017.  
             
INTERNACIONALITATS        
Toni Baños 14è classif en 2000obstacles  -11è Campionat del Mon Juvenil- . Nairobi 2017.
Mònica Clemente 15a classif en Perxa -11è Campionat d'Europa sub23- . Bydgoszcz 2017.  
 Mª Rosa Busquets      Bronze 4x100 20è Camp Europa veterans .Aarhus 2017.    

Jordi Aguilaniedo  14è M50 6è Camp Europa Muntanya veterans . Montcada i Reixach 2017.

RECORDS DE CATALUNYA

       
Bethelhem Manzano 5'03"17 en 1500m obstacles . Rècord de Catalunya cadet.    
             
RECORDS ABSOLUTS DE MANRESA      
Laura Bou 56"08 en 400mll        
Mònica Clemente 4,15m en Perxa        
Ainhoa Martinez 14,28m en Pes        
Ainhoa Martinez 43,11 en Disc        
Sofia Zorrilla 1,69m en Altura        
Blanca Garcia 42,95m en Jabalina        
Mar Juarez 46'34"4 en 10000m marxa pista      
Mar Juarez 1h36'28" en 20 quilòmetres marxa en ruta    

Reconeixement especial a l'equip femení de Divisió d'Honor per la 8ena posició en la Divisió d'Honor 2017. 

escut cam

5KM PER LA VIDA

Un any més, i ja en seràn catorze, l'entitat durà a terme la CURSA 5KM PER LA VIDA
La data: diumenge 17 de desembre, a les 11,00h
Sortida i arribada: Passeig Pere III/Plaça de Crist Rei

Sota el lema 5KM PER LA VIDA, arriba aquest any la nostra cursa més solidària, que té com a teló de fons La Marató de TV3 i les malalties infeccioses.

En aquesta edició 2017 dels 5KM PER LA VIDA, tots els participants contribuiran, mitjançant les seves inscripcions, a la recerca científica que permeti obrir noves vies per a tractar i curar malalties que ens poden afectar a tots.

La carrera té una distància de 5Km sobre circuit urbà i és apta per a tots els públics!

Es pot fer corrent, a peu o bé amb cotxets, gossos, etc. No importa l'edat ni les condicions físiques! 
El que compta és el nostre caràcter solidari i compromès amb la causa.

INSCRIPCIONS OBERTES a:
https://www.inscriu.me/ca/5km-per-la-vida-2017

NO HI POTS FALTAR!

#Manresa #solidaritat #MaratoTV3 #correr #vida

logo cam marato Tv3

Tres podis a Girona

Bona actuació de la representació de l'entitat en el 20è Cros Ciutat de Girona que s'ha disputat aquest diuemge. 

Tres podis i un seguit de destacades posicions han estat el botí d'aquesta actuació. 

MARINA GUERRERO s'ha endut la victòria absoluta d'aquesta edició, avantatjant en 9 segons a la seva millor oponent en el dia d'avui, l'atleta de AACatalunya ZOYA NAUMOV. 

MIQUI RIERA s'ha imposat en la prova cadet. La juvenil BETHELHEM MANZANO ha ocupat una destacada tercera posició en al seva cursa. A més dels tres podis, cal esmentar les següents posicions destacades: Cinquena posició de TONI BAÑOS en la prova junior. Desenes posicions de CARLOTA SOLER en la cursa cadet i d'OLIVIA LOPEZ en la prova aleví. Tretzenes posicions de MARC FERNANDEZ en juvenils i d'ARNAU LOPEZ en juniors. Setzenes posicions de JAN BAJONA en juvenils i de NURIA NOGUERA en cadets. Dinovena posició de MARC TORRES en juvenils. 

marina girona2017

Mar Juarez i Kevin Cerro s'imposen en el 11è Memorial Enric Villaplana

El marxador del Cornellà At. KEVIN CERRO i la marxadora de l'Avinent Manresa MAR JUAREZ han estat els protagonistes de la jornada atlètica viscuda aquest mati en el bell mig del Passeig Pere III de la ciutat, al imposar-se amb autoritat, en el 11è Memorial Enric Villaplana de marxa atlètica.

MARIO VIÑAS (AAC) segon,  i JOSE MANUEL GOMEZ (FCBarcelona) tercer, han acompanyat en el podi masculí a CERRO. 

En l'apartat femení, MARIONA GARCIA (FCBarcelona) i MIREIA URRUTIA (CA Canaletes) han dut a terme una excel.lent actuació, pujant merescudament al podi absolut d'aqusta edició.

memorial 2017 3  memorial 2017 2  memorial 2017 1

Els guanyadors en la resta de categories han estat:

VETERÀ FEMENÍ (5000m): CARME ROBLES (Avinent Manresa) 27'26"

VETERÀ MASCULÍ (5000m): ANTONIO REDONDO (Dinami-k CA Vilanova) 24'43"

CADET FEMENÍ (3000m): NOA RODRIGUEZ (Muntanyenc St Cugat) 16'05"

CADET MASCULÍ (3000m): NIL CASAS (Muntanyenc St. Cugat) 15'13"

INFANTIL FEMENÍ (3000m): GRISELDA SERRET (Runners El Vendrell) 16'09"

INFANTIL MASCULÍ (3000m): PAU CALATAYUD (Runners El Vendrell) 16'24"

ALEVÍ FEMENÍ (2000m): LUCIA MORALES (CA Gavá) 11'44"

ALEVÍ MASCULÍ (2000m): ASIER HERNANDEZ (GA Lluisos Mataró) 12'14"

BENJAMÍ FEMENÍ (1000m): NOA BENLAGRA (Avinent Manresa) 6'22"

BENJAMÍ MASCULÍ (1000m): ADRIAN CARRASCO (Runners El Vendrell) 6'07"

Exit de participació amb més de cent seixanta atletes inscrits provinents de vint-i-club clubs d'arreu de Catalunya.