cam








Club Atlètic Manresa

L’horari de secretaria és dilluns, dimecres i divendres de 18:00 a 20:30

Confirmacions i Noves inscripcions Escola d'Atletisme curs 2021-2022



Soler es gradua a Granollers amb 1h13'16"

La ja reconeguda millor corredora de l'Avinent Manresa de la seva història Meritxell Soler ha brodat la seva actuació d'avui en la 35a edició de la Mitja Marató de Granollers, al entrar en una fantàstica segona posició absoluta, primera atleta estatal, amb uns brillants 1h13'16", esmicolant la seva millor marca personal que fins avui era de 1h15'00".
La cursa ha estat guanyada per l'atleta polonesa Karolina Nadolska que s'ha imposat amb un temps de 1h11'27".
Els quasi 3000 corredors que han pres part en la cursa han hagut de soportar una temperatura de 20 graus i molta xafugor en el ambient. 
El podi l'ha completat l'atleta catalana Gema Barrachina (Rios Running) , tercera en la linea d'arribada amb un temps de 1h14'33".
Aquests 1h13'16" de Meritxell Soler signifiquen la 5a millor marca absoluta de l'història de l'atletisme català, la millor marca espanyola de la distància en aquest 2021, i per suposat, rècord absolut de l'entitat.
Soler s'ha graduat avui en la distància de la mitja marató per el registre que ha fet, a més de superar a atletes de reconeguda valua com Gema Barrachina (campiona d'Espanya de cros i de 10000mll), Laura Mendez (que te la minima en Marató per Tokyo'21), i a Azucena Diaz (campiona d'Espanya de la distància en diverses ocasions i olimpica als Jocs de Rio'16)
Cal tambe esmentar la participació d'altres corredors de l'entitat: Manel Sanchez (1h21'18"), Efren Llobet (1h22'02" -mmp-), Alba Gallardo (1h25'15" debutant en la distància) i Montserrat Cutrina (1h54'35").
Resultats femenins:
1ª Karolina Nadolska (Polònia)   1h11'27"
2ª Meritxell Soler (Avinent Manresa)  1h13'16"
3ª Gema Barrachina (Rios Running)  1h14'33"
4ª Laura Mendez (Playas Castellón)  1h15'02"
5ª Azucena Diaz (Bilbao Atletismo)   1h17'05"
MERITXELL SOLER GRANOLLERS 2021

Set medalles en el català sub23

Set medalles de la representació de l'Avinent Manresa (2 d'or, 4 d'argent i 1 de bronze) va estar la bona recompensa a la brillant actuació duta a terme en el Campionat de Catalunya sub23 que es va viure aquest diumenge a Tarragona.
Titols catalans per la velocista Laia Solà imposant-se en la final dels 100 metres llisos amb uns bons 12"39, i per l'Arnau Lopez en la final dels 3000 metres obstacles marcant 10'03"94. 
Subcampionats catalans per Montserrat Montañés en Pes (11,00m) i Martell (50,56m), per Laia Solà en la final dels 200 metres llisos (25"61), i per Meritxell Tarragó en 400 metres llisos (57"25).
Bronze català per la velocista Meritxell Pujol que va entrar tercera en la final dels 200 metres llisos amb uns destacats 26"18.
Quarta posició per Montserrat Montañes en Disc amb 33,95 metres. 
Setena posició per Josep Maria Llanas en la final dels 100 metres llisos amb 11"58. 
Amb aquests resultats, Avinent Manresa va ocupar una molt destacada 5a posició en la classificació de clubs d'aquest català sub23 d'entre 46 clubs classificats. 
LAIA SOLA campiona catalana sub23 100mll

Tres podis en el català de relleus

Tres presències d'equips de l'Avinent en el podi dels Campionats de Catalunya de relleus sub18-20-23 que es van disputar la tarda de diumenge a Tarragona.
Titols catalans per la formació masculina sub18  de 4x400 (Adrià Garcia, Oriol Vergés, Marc Mendoza, David Perez) que es va imposar amb molta autoritat aturant el cronòmetre en uns excelents 3'24"21 que a més d'otorgar-li el triomf, significava nou Rècord de Catalunya de la categoria, i per el quartet femení sub23 de 4x100 (Anna Cabrera, Meritxell Pujol, Laia Solà, Meritxell Tarragó) que van imposar-se amb un temps de 48"28.
Bronze català per el equip masculí sub18 de 4x100 (Pere Alonso, Joan Navarro, Marti Serra i Jan Diaz) que van ocupar la tercera posició de la final amb un temps de 44"36. 
Quarta posició per les sub18 del 4x100 (Celia Castilla, Irene Flores, Laia Olmedo , Xenia Pubill) amb uns bons 51"40.
La formació masculina sub13 del 4x100 (Josep Maria Llanas, Cristian Sabariego, Marc Sanjust, Pere Torra) van estar desqualificats.  
equips relleus

Sancho Ayala, campió d'Espanya M50

L'atleta de l'Avinent Manresa Sancho Ayala es va proclamar aquest cap de setmana campió d'Espanya màster M50 en el Campionat d'Espanya Màster de 10000 metres llisos, que es va disputar a l'Estadi Josep Molins de Sabadell. 

En la capital vallesana, Ayala es va imposar amb autoritat amb un excelent registre de 32'46"52 que a més d'otorgar-li el titol estatal significava rècord dels campionats. Van acompanyar a l'atleta de l'Avinent en el podi Enric Vila (CAGranollers) segon amb 34'16"53, i Marc Tort (CAMollet) tercer amb 34'23"61. 
SANCHO AYALA

De cap a la gran final!

S'ha asolit l'objectiu. L'Avinent Manresa estarà present el diumenge 13 de juny en la gran final de la Liga Iberdrola de clubs femenins de Divisió d'Honor. La final que es disputarà a La Nucía (Alacant) reunirà als vuit millors equips femenins de l'estat d'aquest 2021. L'Avinent serà un d'ells, juntament amb el Playas de Castellón, el València CA, el FCBARCELONA, el At. San Sebastian, el Scorpio-71 de Saragossa, el Grupompleo Pamplona i el Cueva de Nerja. 
L'encontre viscut avui a les pistes vallisoletanes de Rio Esgueva ha estat molt complicat de gestionar. A les sensibles baixes -per diferents motius- de la marxadora Mar Juarez, la fondista Meritxell Soler, la migfondista Nuria Tió, i les lançadores Alba Estevez i Gemma Brisa, que suposaven una perdua de punts considerables, s'ha afegit la mala fortuna dels tres nuls de la saltadora Monica Clemente. 
La tarda es complicava per moments i l'objectiu semblava escapar-se de les possibilitats manresanes. 
Només l'empenta, l'ànim i la lluita de les noies de tot l'equip ho ha fet possible. 
El resultat final de l'encontre ha estat:
At San Sebastian (224 punts)
Avinent Manresa (168)
Universidad León Sprint At. (159)
CA Valladolid (135)
Prova a prova: l'actuació manresana ha estat:
100m ll LAIA SOLÀ (5a amb 12"16) i PATRICIA SERRANO (6a amb 12"31)
200m ll PATRICIA SERRANO (4a amb 24"60) i MAR GARCIA (8a amb 25"52)
400m ll LAURA BOU (4a amb 56"12) i MERITXELL TARRAGÓ (6a amb 57"31)
800m ll MARINA GUERRERO (3a amb 2'12"09) i JUDIT PRAT (7a amb 2'26"80)
1500m ll BETHELHEM MANZANO (3a amb 4'43"36) i MERCÈ GUERRA (4a amb 4'48"20)
3000m ll SOFIA DE SOUSA (2a amb 10'20"09) i HIKIMA CARRERAS (8a amb 12'12"17)
100m tq EMILIA DEL HOYO (1a amb 13"73) i JANA BRUSES (3a amb 14"35)
400m tq ANGELA LOPEZ (5a amb 65"44) i MAITE MARZO (8a amb 67"55)
5000 marxa NURIA BALLARIN (4a amb 27'36"26) i CARME ROBLES (5a amb 29'22"58)
Altura ONA BONET (3a amb 1,72m ) i SOFIA ZORRILLA (5a amb 1'60m)
Perxa NEREA PEREZ (4a amb 3,30m)
Llargada NORA TAHER (3a amb 5,69m) i JULIA QUEVEDO (4a amb 5,62m)
Triple NORA TAHER (2a amb 12,59m) i ELLÀ BESTUÉ (5a amb 12,02m)
Pes AINHOA MARTINEZ (1a amb 13,71m) i DANIELA FERNANDEZ (7a amb 11,33m)
Disc AINHOA MARTINEZ (3a amb 36,91m) i AINA SOLE (6a amb 32,64m)
Jabalina SOPHIA GIRONA (5a amb 37,86m) i MONICA CLEMENTE (7a amb 35,07m)
Martell IRENE MATEO (5a amb 43,43m) i CORAL MONTES (7a amb 41,60m)
4x100 BRUSES-SOLÀ-GARCIA-ROMEVA (1eres amb 47"64)
4x400 BOU-DEL HOYO-SALABERT-TARRAGÓ (3eres amb 3'51"39)
EQUIP DH 2021 VALLADOLID