cam




Club Atlètic Manresa

Loteria de Nadal Número 16389

Venda de dècims a secretaria o loteria Bonavista

INSCRIPCIONS

David Cervelló, bicampió europeu màster de marxa

El marxador de l'Avinent Manresa David Cervelló ha rubricat amb un segon or individual la seva participació en el Campionat d'Europa màster en ruta que s'ha disputat a Madeira (Portugal) al imposar-se aquesta calurosa tarda de dissabte en la prova dels 30 quilòmetres marxa M40 amb un temps de 3h18'10", que ha comportat molts abandonaments i que els atletes s'haguessin de concentrar a fons en el seu esforç. 

Cervelló ja es va proclamar campió en els 10000 metres marxa M40 amb 56'28", i va contribuir al titol per equips. 
D'aquesta exitosa manera, tanca un molt complicat 2020 esportiu. 
DAVID CERVELLO

Un cistell de medalles en l'estatal sub16

Espectacular actuació dels atletes de l'Avinent Manresa en els Campionats d'Espanya sub16 que s'han viscut aquest cap de setmana a Granollers.
Sis medalles (1 d'or i 5 d'argent) ha estat la merescuda recompensa a una actuació històrica de la representació manresana en aquest estatal. Sense cap dubte, el millor resultat de l'entitat de la seva ja dilatada història en un estatal. 
Ahir, en la primera jornada es va viure el titol estatal del saltador santfruitosenc Marti Serra en la final de perxa al superar el llistó sobre 4,11 metres. 
A aquest titol, s'han afegit les cinc medalles d'argent asolides en la jornada d'aquest diumenge:
La saltadora Ona Bonet s'ha proclamat subcampiona d'Espanya en Altura superant el llistó sobre 1,68 metres. Nomès un nul sobre aquesta altura (1,68) l'ha privat del titol, desprès de dur un concurs immaculat. 
El velocista Biel Cirujeda s'ha penjat la medalla d'argent en la final dels 300 metres llisos marcant uns estratosferics 35"59 (mmp). Cirujeda havia guanyat dissabte la seva semifinal amb 36'15", que ja significava millor registre personal, que ha estat millorat ostensiblement avui en la final. 
El tanquista David Perez s'ha pujat al segon esglaó del podi en quedar brillantment segon en la final dels 300 metres tanques aturant el cronòmetre en 39"28 (Rècord de l'entitat). Ahir dissabte, Perez ja va guanyar la seva semifinal amb 39"60 que ja significava millora personal i rècord del club. 
La llançadora Irene Mateo s'ha proclamat subcampiona d'Espanya al quedar segona en la final del concurs de Martell al tirar l'artefacte fins uns excelents 48,41metres, significant nou rècord de l'entitat.
La discobola Aina Solé ha ocupat la 10a posició en la final de Disc llançant uns meritoris 31,47 metres.
La traca final a la gran actuació manresana en aquest estatal ha vingut de la má del quartet de relleus de 4x100 (David Perez, Marti Serra, Adrià Garcia, Biel Cirujeda) en procalmar-se subcampions d'Espanya al entrar segons en la final que ha reunit a les vuit millors formacions de l'estat, marcant uns brillants 45"35
Aquesta destacadissima actuació global ha situat a l'Avinent Manresa (1 d'or i 5 d'argent) en la tercera posició en la classificació de clubs en aquest estatal, en numero de medalles, nomès superat per Playas de Castelló amb 8 (4 d'or i 4 d'argent) i Cueva de Nerja amb 6 (3 ors i 3 bronzes) d'entre vuitanta clubs que han asolit medalla. 
ona i alba

Jan Diaz, bronze estatal sub18

El saltador santfruitosenc Jan Diaz s'ha penjat merescudament la medalla de bronze en la final del concurs de Llargada de l'estatal sub 18 disputat aquest cap de setmana en l'estadi "Natalia Rodriguez" a Tarragona. 

Diaz ha saltat uns fantàstics 7,04 metres en el darrer dels seus sis intents que l'han catapultat al tercer esglaó del podi, alhora que aquest registre significa rècord de l'entitat.
Molt destacada ha estat l'actuació del quartet de 4x100 (Biel Salas, Biel Diaz, Marc Mendoza i Jan Diaz) ocupant una brillant 4a posició en la final, marcant 43"89 (nou rècord de la categoria), quedant-se a dues centèssimes del podi. 
Condició de finalista per Biel Diaz ocupant la 6a posició en la final de 110 tanques amb 14"66 (en semifinals 14"62 -rècord de l'entitat), i per Biel Salas entrant 7è en la final amb 14"74 (en semifinals 14"64 -mmp-).
Meritoria 13a posició de Marc Mendoza en 400 metres llisos aturant el cronòmetre en 51"81.
JAN DIAZ BRONZE SUB18

Set medalles en el català absolut

D'excelent s'ha de considerar la actuació de la representació de l'Avinent Manresa en el 100è Campionat de Catalunya Absolut que s'ha viscut aquest llarg cap de setmana a Igualada. 
Set medalles (2 d'or, 4 d'argent i un bronze) i cinc posicions de finalista es la gran recompensa que s'han endut cap a la capital del Bages.
Titols catalans els que van asolir en la jornada de dissabte la saltadora manresana Mònica Clemente que va imposar-se ahir en la final de perxa superant el llistó sobre 3,80 metres i el quartet femení de 4x100 de l'entitat format amb Meritxell Pujol, Mònica Clemente, Meritxell Tarragó i Laia Solà que van creuar primeres la linea d'arribada amb 49"54.
Subcampionats catalans per Marina Guerrero en la final dels 3000 metres obstacles amb 10'49"00, per Meritxell Soler en els 5000 metres llisos amb 17'23"93, per la llançadora Alba Estevez en la final del concurs de Disc amb uns bons 37'05 metres, i per el saltador Ricard Clemente en perxa superant els 4,80 metres. 
Destacada va estar l'actuació de la saltadora sub16 Ona Bonet que superant els 1,63 metres es va enlairar fins el tercer esglaó del podi de la final del concurs d'Altura, per penjar-se la medalla de bronze. 
A tot això, cal afegir cinc posicions de finalista (entre els 8 millors) amb: 
Maite Marzo, 4a en 400 metres tanques amb 1'07"13
Bethelhem Manzano, 4a en 1500 metres llisos amb 4'52"55
Gemma Brisa, 4a en Javalina amb 37,67 metres
Mar Juarez, 8a en 5000 metres llisos amb 18'33"16
Guillem Perez, 8a en 5000 metres marxa amb 25'58"64
relleu 4x100

L'Avinent, millor club en el català de relleus

L’Avinent va estar aquest dissabte el millor club en el Campionat de Catalunya de relleus en les categories de promoció que es va disputar a Granollers. L’entitat manresana va presentar dotze formacions aconseguint sumar nou podis (tres títols, dos subcampionats i quatre bronzes). De les quaranta dues medalles que es van repartir en el transcurs del campionat, nou van anar a les vitrines manresanes, set van estar per el CA Tarragona, i tres van assolir la UGE Badalona, el CA Canovelles i el Terres de Ponent.

La complicada situació que s’ha viscut des de la represa esportiva en la que els atletes manresans no han pogut disposar de la pista per excercitar-se degut a les obres del canvi de sintètic, encara fa més exitosa la seva actuació.

L’actuació manresana va estar així:

Titols catalans per la formació masculina sub16 en 4x100 (Biel Cirujeda, Adrià Garcia, David Perez, Marti Serra) amb 45”68. Per la formació masculina sub16 en 4x300 (Biel Cirujeda, Adrià Garcia, Joan Homs, David Perez) amb 2’30”96. I per la formació femenina sub14 de 4x80 (Jenay Hernández, Lucia Molina, Carla Rovira, Queralt Vallbona) amb 43”08.

Subcampionats catalans per la formació femenina sub14 de 4x200 (Lucia Molina, Sira Salas, Jenay Hernández, Queralt Vallbona) amb 1’53”63 , i per la formació masculina sub14 de 4x200 (Armand Hernandez, Oriol Massaneda, Pau Llobet, Nil Trulls) amb 1’49”80.

Quatre bronzes catalans a càrrec de les formacions:

Masculina sub14 de 4x200 (Oriol Massaneda, Oriol Renalias, Armand Hernandez, Nil Trulls) amb 42”06.

Femenina sub12 de 4x60 (Raissa Garcia, Vinyet Pujol, Maria Padilla, Abril Vallbona) amb 36”67.

Masculina sub12 de 4x60 (Pol Cirujeda, Dumitru Croitor, Marc Cervera) amb 35”44

Masculina sub12 de 3x600 (Marc Cervera, Bernat Vall, Pol Cirujeda) amb 5’58”25

Quarta posició per les fèmines sub12 de 3x600 (Maria Padilla, Vinyet Pujol, Abril Vallbona) amb 6’11”90.

Cinquena posició per l’equip masculí sub10 de 4x60 (Pol Fernández, Arnau Rovira, Alex Mora, Arnau Delgado) amb 39”91

Desena posició per el combinat femení sub10 de 4x0 (Ona Trulls, , Queralt Garcia, Julia Planas, Safae Kahia) amb 42”37.

EQUIP SUB16