cam


Club Atlètic Manresa

Notícies

Recull de notícies destacades.

Paula Raul -or-, Sofia Zorrilla -argent- en el estatals universitaris

La tanquista manresana de l'Avinent Manresa PAULA RAUL, aquest cop defensant els colors de l'Universitat de Lleida, es va proclamar aquest cap de setmana campiona d'Espanya Universitària en 100 metres tanques al imposar-se en la final disputada dissabte a Andujar, seu d'aquests Campionats d'Espanya Universitaris. RAUL es va penjar la medalla d'or gràcies als excel.lents 14"27 que la van conduir al triomf.
Tanmateix, la saltadora manxega de l'Avinent Manresa SOFIA ZORRILLA -defensant els interesos de l'Universitat de Málaga- es va penjar la medalla d'argent al quedar segona en la final del concurs d'Altura, superant el llistó situat sobre 1,69 metres. 
Per altra banda, la llançadora de l'entitat AINHOA MARTINEZ (Universitat Catòlica València San Vicente) va estar finalista en la final de Pes al ocupar una destacada 4a posició amb un millor intent de 13,47 metres, i tambè va estar present en la final de Disc estant 9a en la mateixa amb un llançament de 39,99 metres. 
paula raul campiona espanya universitaria 2018 100 tanques   sofia zorrilla sucampiona espanya universitaria 2018 altura

A gaudir de la Diada!

Regala un llibre, regala una rosa. 

Segur que rebràs un somriure del receptor. 

Bon Sant Jordi tinguem tots i totes! Es un dia per gaudir-lo plenament!

SANT JORDI 2018

L'Avinent, millor club català en la segona jornada del català de clubs

Com un cohet. Així ha anat el vaixell de l'Avinent Manresa en la segona jornada clasificatoria del Campionat de Catalunya de clubs 2018 que s'ha disputat aquest mati a l'Estadi d'Atletisme "Josep Molins" de la capital vallesana. 

Amb una actuació que es pot valorar com excel.lent en majúscules, l'Avinent Manresa s'ha imposat amb claretat. La classificació de l'encontre ha estat: AVINENT MANRESA (27133 punts IAAF), CA IGUALADA (26444), JA SABADELL (25046), UA TERRASSA (19889), CA CASTELLAR (18029), UA BARBERA (17436), CA VALLS D'ANDORRA (15375).

Aquests 27133 punts ha significat el millor registre d'aquesta segona jornada clasificatoria, d'entre els 32 clubs catalans que prenen part en el campionat català, per davant de CORNELLÀ AT (2on amb 26916) i el potent FC BARCELONA (3er amb 26639). 

Tot això, ha comportat el bitllet per disputar la gran final catalana del proper diumenge 6 de maig. Desprès de les dues jornades classificatories disputades, la classificació final ha estat: FC BARCELONA (54734 punts), CORNELLÀ AT (53687), AA CATALUNYA (52393), ISS-L'HOSPITALET (52314), CA IGUALADA (52019), AVINENT MANRESA (51533), LLEIDA UA (50143), i CA CANALETES de Barcelona (48936). La sorpresa de la jornada es la no classificació per la gran final de la JA SABADELL, que s'ha situat en una novena posició amb 48927 punts IAAF: 

Individualment, s'han viscut vuit victòries: Meritxell Soler en 5000 metres amb 17'18"11, Alba Estevez en Disc amb 35,53m, Judit Sellares en Martell amb 34,94m, Mónica Clemente en Perxa saltant 4 metres, Josep Maria Llanas en els 200 metres amb 22"42 (mmp), Laia Solà en els 200 metres amb 25"31 (mmp), Eva Muñoz en els 5000 marxa amb 26'49"69, i el quartet femení de 4x400 amb 4'05"23. 

Prova a prova, l'actuació manresana ha estat la següent:

CATEGORIA MASCULINA

200 metres llisos: Josep Mª Llanas (1er amb 22"42 -mmp-) i Hector Martin (6è amb 23"23)

800 metres llisos: Marc Fernández (7è amb 2'02"18 -mmp-), i Eric Jané (12è amb 2'06"51)

5000 metres llisos: David Martinez (3er amb 14'53"57) i Abel Casalí (5è amb 15'24"63)

5000 metres marxa: Guillem Perez (4rt amb 25'55"86) i David Cervelló (7è amb 30'57"98)

400 metres tanques: Marti Ambrós (4rt amb 58"96) i Jan Erbol Sainz (10è amb 1'05"41)

Altura: Ricard Clemente (4rt amb 1,92m) i Salvador Amella (8è amb 1,74m)

Llargada: Eric Molina (4rt amb 6,42m), i Marti Sugrañes (12è amb 5,42m)

Pes: Sergi Cabezón (5è amb 11,72m), i Victor Sabariego (9è amb 10,86m)

Jabalina: Xavier Rodriguez (12è amb 35,97m), i Carles Peig (13è amb 34,91m)

4x400 metres: Sergi Martinez-Marc Fdez.- Eric Molina-Gerard Manzano (3ers amb 3'35"91)

CATEGORIA FEMENINA

200 metres llisos: Laia Solà (1a amb 25"31 -mmp-), i Marta Riera (2a amb 25"45)

800 metres llisos: Alba Gallardo (3a amb 2'20"78) i Laura Bou (4a amb 2'22"87)

5000 metres llisos: Meritxell Soler (1a amb 17'18"11) i Berta Estragués (4a amb 19'09"57 -mmp-)

5000 metres marxa: Eva Muñoz (1a amb 26'49"69) i Carme Robles (3a amb 27'35"84)

400 metres tanques: Laura del Paso (2a amb 1'08"14), i Judith Canal (4a amb 1'11"51 -mmp-)

Perxa: Monica Clemente (1a amb 4,00m), i Laura Clemente (2a amb 3,50m)

Triple: Julia Quevedo (2a amb 11,63m), i Anna Feliu (5a amb 10,84m)

Disc: Alba Estevez (1a amb 35,53m), i Anna Cabrera (4a amb 25,89m)

Martell: Judith Sellarés (1a amb 34,94m), i Judith Martinez (4a amb 28,88m)

4x400: Meritxell Tarragó-Mª Gonzalez-Anna Cabrera-Laura Bou (1res amb 4'05"23)

IMG 20180422 124054

L'IES QUERCUS s'imposa en el INTER IES 2018

Aquest dimecres s'ha disputat a l'Estadi Municipal d'Atletisme El Congost una nova edició de la Final INTER IES d'Atletisme 1er d'ESO de Manresa i comarca sota l'organització de Club Atlètic Manresa. Onze centres educatius de secundaria i més de sis-cents joves atletes han pres part en aquest esdevenimente esportiu. L'IES QUERCUS de Sant Joan de Vilatorrada ha estat el dominador de la final 2018. 

La classificació final ha estat: IES QUERCUS (110,5 punts), IES LLUIS DE PEGUERA (78), IES PIUS FONT I QUER (70,5), COL.LEGI LA SALLE (65,5), IES CASTELLET (63), ESCOLA JOVIAT (53), IES D'AURO (45), IES LLOBREGAT (40,5), IES LACETANIA (40), IES CAL GRAVAT (31), FEDAC MANRESA (27). 

Els podis individuals han estat:

CATEGORIA MASCULINA

60 metres tanques: 1º David Perez (La Salle) 9"0 / 2º David Padilla (Quercus) 9"5 / 3º Omar Hortal (Quercus) 9"7

60 metres llisos:  1º Roger Mas (La Salle) 8"0  / 2º Cherinet Saavedra (Castellet) 8"3  / 3º Guerau Serra (Cal Gravat) 8"5

Llargada: 1º Ruben Gomez (Castellet) 4,54m  / 2º Biel Lopez (Cal Gravat) 4,25m / 3º Miquel Monedero (Lacetània) 4,20m

Llançament de Pes (2 kgs): 1º Joan Estevez (Llobregat) 13,80m  / 2º Roc Serra (Peguera) 13,60m  / 3º Adrian Sedano (Quercus) 13,30m

500 metres llisos: 1º Marc Merenguer (Fedac) 1'16"1  / 2º Roger Alsina (Peguera) 1'24"0  / 3º Lluis Soler (La Salle) 1'24"5

CATEGORIA FEMENINA

60 metres tanques: 1ª Miriam Garrido (Quercus) 9"4 / 2ª Nuria Escursell (Pius) 10"2 / 3ª Berta Closa (Quercus) 10"4

60 metres llisos: 1ª Carla Manzano (Llobregat) 8"1 / 2ª Blanca Deola (Quercus) 8"6  / 3ª Mar Bricollé (Castellet) 8"9

Llargada: 1ª Gisela Polo (Lacetània) 4,22m  / 2ª Emma Altimiras (Peguera)  3,75m / 3ª Judit Arias (Peguera) 3,70m

Llançament de Pes (2 Kgs): 1ª Ivette Sanchez (D'Auro) 10,85m / 2ª Carla Bernaus (Quercus) 10,30m  / 3ª Irene Mateu (Quercus) 10,25m

500 metres llisos: 1ª Mireia Sanllehí (Pius) 1'25"0 / 2ª Berta Junyent (Joviat) 1'36"1 / 3ª Laia Berné (La Salle) 1'37"2

INTER IES 2018 PODI PER EQUIPS 2  INTER IES 2018 PODI PER EQUIPS

Bona estrena de l'Avinent en el català de clubs 2018

Bona estrena de les dues formacions absolutes de l'entitat en la primera jornada classificatoria del Campionat de Catalunya de clubs 2018 viscuda aquest plujos i fred dissabte a les pistes d'atletisme de Castellar del Vallés. 

Tot i l'entrebanc de l'important lesió patida per l'obstaculista Aniria Mata el passat dijous, de la que va estar intervinguda ahir, els atletes i les atletes de l'Avinent han aportat tot el seu saber atlètic per tal de situar a l'equip en una bona posició per afrontar la segona jornada clasificatoria del proper diumenge 22 a disputar a Sabadell.

La classificació final del encontre ha estat: CA IGUALADA (25993 punts IAAF), AVINENT MANRESA (24629), JA SABADELL (24020), UA TERRASSA (19744), CA CASTELLAR (18340), UA BARBERÀ (16844), CA VALLS D'ANDORRA (16041). 

A nivell individual, cal destacar les set victòries de l'entitat a càrrec de LAIA SOLÀ en els 100 metres llisos amb 12"17, de MARTA RIERA en els 100 metres tanques amb 14"66, de MARINA GUERRERO en els 3000 obstacles amb 11'06"07, de MONTSE MONTAÑÉS en Pes amb 11,57 metres (mmp), de JUDIT SELLARES en Jabalina amb 33,53m, de MERITXELL TARRAGÓ en els 400 metres llisos amb 1'00"25, i del quartet femení de 4x100 format per Devers-Tarragó-Solà-Riera amb 48"44 . 

Cal tambè esmentar els excel.lents 10"91 de JOSEP Mª LLANAS en els 100 metres llisos (mmp), i els 8,46 metres (mmp) de LIDIA ADINKRA en Pes en el seu debut amb l'equip absolut. 

Els resultats han estat:

CATEGORIA MASCULINA

100 metres llisos: JOSEP Mª LLANAS (2on amb 10"91), i JORDI SOLERNOU (5è amb 11"32)

400 metres llisos: ARNAU ROVIRA (5è amb 52"48), i GERARD MANZANO (7è amb 53"00)

1500 metres llisos: TONI BAÑOS (6è amb 4'13"89), i JAN BAYONA (9è amb 4'23"30)

110 metres tanques: MARTI AMBROS (5è amb 17"81), i BENITO SINTES (6è amb 18"25)

3000 obstacles: ARNAU LOPEZ (3er amb 10'20"39), i GERARD REGÍ (11è amb 11'35"21)

Perxa: RICARD CLEMENTE (2on amb 4,20m), i JORDI LLADÓ (10è amb 3,20m)

Triple: ISAAC KUKU (7è amb 11,54m), i CRISTIAN SABARIEGO (12è amb 10,96m)

Disc: VICTOR SABARIEGO (5è amb 27,50m), i CARLES PEIG (7è amb 25,91m)

Martell: XAVIER RODRIGUEZ (10è amb 17,55m), i JORDI PIEROLA (11è amb 16,65m)

Relleus 4x100: MARTIN-LLANAS-ROVIRA-SOLERNOU (2ons amb 44"15)

CATEGORIA FEMENINA:

100 metres llisos: LAIA SOLÀ (1a amb 12"17), i JUDIT CANAL (5a amb 11"32)

400 metres llisos: MERITXELL TARRAGÓ (1a amb 60"25), i EULALIA TORRESCASANA (5a amb 64"06)

1500 metres llisos: ALBA GALLARDO (4a amb 5'04"56), i ESTER GUERRERO (7a amb 5'08"64)

100 tanques: MARTA RIERA (1a amb 14"66), i LAURA DEL PASO (3a amb 16"18)

3000 obstacles: MARINA GUERRERO (1a amb 11'06"07)

Altura: MIREIA CHICO (2a amb 1,48m), i JUDITH FIGULS (8a amb 1,30m)

Pes: MONTSE MONTAÑES (1a amb 11,57m), i LIDIA ADINKRA (4a amb 8,46m)

Jabalina: JUDIT SELLARES (1a amb 33,53m), i ANNA CABRERA (2a amb 30,59m)

Relleus 4x100: DEVERS-SOLÀ-TARRAGÓ-RIERA (1res amb 48"44). 

1 Arnau 2018 Castellar  1 Eulalia 2018 Castellar  1 Marina 2018 Castellar