cam




Club Atlètic Manresa

NOU!!! FORMULARI MATRICULA ESCOLA CURS 2020-2021!!!!

Notícies

Recull de notícies destacades.

Ja han arribat els anoracs i malles curtes!! Qui estigui interessat que passi un correu a secretaria

Reglament i règim intern
http://clubatleticmanresa.cat/images/pdf/documentacio-circulars/REGLAMENT_REGIM_INTERN_CLUBATLETICMANRESA_v2.pdf
Objectius i compromissos Tecnificació

PROJECTE NOVA PISTA ATLETISME!!
https://www.manresa.cat/docs/arxius/memoria_i_planols_man.prm_1819.pdf

Les masters, subcampiones de Catalunya

Les masters de l'Avinent es van proclamar aquest dissabte subcampiones de Catalunya en el català de clubs master que es va disputar en la Pista coberta de Sabadell.
La formació manresana amb sensibles baixes per lesió (Manela Martinez, Marta Busquets) van presentar batalla per titol, que finalment va conquerir el Barcelona Atletisme per 5 punts. 
La classificació final va estar: Barcelona Atletisme (54), Avinent Manresa (49), GA Lluissos de Mataró (35), CA Tarragona (35), Cornellá At (35), JA Sabadell (32), Pratenc AA (30). 
L'actuació manresana, prova a prova, va estar:
60mll MARIA ROSA BUSQUETS (3a amb 10"29)
200mll EULALIA TORRESCASANA (1a amb 28"99)
400mll MAITE MARZO (2a amb 1'03"36)
800mll ANGELA LOPEZ (2a amb 2'30"54)
1500mll MERCÈ BES (7a amb 6'57"09)
Altura CARME BES (4a amb 1,21m)
Llargada ANNA CIRCUNS (2a amb 5,09m)
Pes LOURDES ROSSINYOL (1a amb 9,91m)
4x200 LOPEZ-MARZO-BUSQUETS-TORRESCASANA (1eres amb 1'58"35)
En l'apartat masculí, la formació manresana va patir la lesió del saltador Ricard Torres que no va poder pendre part en el concurs de Llargada i la desqualificació del quartet de 4x200, fets que van suposar una important perdua de punts.La classificació final va quedar: CA Nou Barris (134), Barcelona At (134), Pratenc AA (120), CE Universitari (110), JA Sabadell (103), UA Terrassa (94), Avinent Manresa (91), CA Igualada (79), U Colomenca (74), CA Tarragona (66), Cornellà At (63), CA Castellar (41), CA Parets (32). 
A nivell individual, l'equip manresà va marcar, prova a prova:
60mll DAVID DIAZ (3er amb 7"83)
200mll XAVIER BOLUDA (9è amb 27"95)
400mll MARC VALLBONA (7è amb 57"95)
800mll SERGI MARTINEZ (5è amb 2'05"60 -mmp-)
1500mll DARIO BEKSIC (13è amb 5'36"63)
3000mll MIQUEL RIERA (4rt amb 9'54"36)
60 tanques SALVADOR AMELLA (9è amb 10,64m)
Altura SALVADOR AMELLA (4rt amb 1,66m)
Perxa JORDI LLADÓ (1er amb 3,71m)
Llargada RICARD TORRES (NP)
Triple RICARD TORRES (2on amb 11,66m)
Pes JAIME GARCIA (7è amb 9,78m)
4x200 AVINENT MANRESA (desq.)
master 2020 PC

Històrica setena posició en la Copa Iberdrola

Històrica setena posició de les noies de l'Avinent en el 39è Campionat d'Atletisme de clubs en pista coberta "Copa Iberdrola" la que van aconseguir ahir en el velodrem Lluis Puig de València. 

Tot i les importants baixes que l'equip manresà va patir per lesions (Mònica Clemente, Nuria Tió, Laura Bou i Mercè Guerra), l'equip va mostrar una brillantissima actuació al llarg de tot l'encontre. 
La classificació final del campionat va quedar: Playas de Castellon (87,5), FCBarcelona (85), Valencia CA (75), Grupoempleo Pamplona At (51,5), Alcampo Scorpio 71 de Saragossa (49), AD Marathon de Madrid (44), Avinent Manresa (38), At S Sebastian (37). 
Prova a prova, l'actuació manresana va estar:
60m llisos Maria Quetglas (5a amb 7"73)
200m llisos Laia Solà (8a amb 26"07)
400m llisos Meritxell Tarragó (5è amb 56"30)
800m llisos Carlota Soler (8a amb 2'23"77)
1500m llisos Marina Guerrero (3a amb 4'34"35 -mmp)
3000m llisos Irene Batlle (8a amb 10'20"48 -mmp)
60m tanques Emilia del Hoyo (4a amb 8"50)
Altura Sofia Zorrilla (4a amb 1,71m)
Perxa Meritxell Lladó (8a amb 3,20m)
Llargada Ellà Bestué (8a amb 5,27m)
Triple Julia Quevedo (4a amb 11,24m)
Pes Ainhoa Martinez (5a amb 13,78m)
pc 2020

Els sub16, 5ès a l'estatal de clubs

Brillant cinquena posició de la formació sub16 de l'Avinent Manresa es va aconseguir ahir en el Campionat d'Espanya de clubs sub16 en pista coberta que es va disputar en el Palació de los Deportes de Saragossa. 
Un estatal molt igualat que no es va resoldre fins a les darreres proves del programa de competició, i on l'equip manresà va estar lluitant de ple amb la resta dels equips presents, aconseguint la millor classificació mai asolida en un estatal d'aquesta categoria. 
La classificació final del campionat va estar: Playas de Castellón (69 punts), València Atletismo (58), Cueva de Nerja (57), Alcampo Scorpio-71 de Saragossa (52), Avinent Manresa (51), AD Marathon de Madrid (47), Puentecillas Palència (46), Crupoempleo Pamplona At (44).
Fins a cinc millors marques personals van fer els atletes manresans al llarg de la seva actuació, fet que demostra que l'equip va dur a terme una excelent actuació. Fins i tot, el migfondista Miquel Cruz en els 1000 llisos va fer 2'52"74, que tambe significava millora personal, però finalment va estar desqualificat per treptjar la linea interior de la pista. 
L'actuació manresana, prova a prova, va estar:
60 metres llisos BIEL CIRUJEDA (7è amb 7"71)
300 metres llisos ADRIÀ GARCIA (4rt amb 39"74)
600 metres llisos MARC MERENGUER (4rt amb 1'32"18 -mmp-)
1000 metres llisos MIQUEL CRUZ (desq.)
3000 metres llisos NIL FRIAS (5è amb 10'24"53)
60 metres tanques DAVID PEREZ (2on amb 8"70 -mmp- i rècord de Manresa)
Altura ORIOL MORELL (7è amb 1,50m -mmp-)
Perxa MARTI SERRA (2on amb 3,70m)
Llargada JOAN HOMS (4rt amb 5,42m -mmp-)
Triple IXENT PALOMERO (6è amb 11,37m -mmp-)
Pes ADRIAN SEDANO (6è amb 10,52m)
Relleus 4x2 voltes : CIRUJEDA-GARCIA-MERENGUER-PEREZ (1ers amb 3'22"04)
equip sub16 saragossa

Podis en el català de marxa i en el sub23 PC

Presències en el podi d'atletes de l'entitat en dos esdeveniments atlètics viscuts aquest diumenge. 
A El Vendrell, en el Campionat de Catalunya de marxa atlètica en ruta, s'han viscut tres podis manresans. Mar Juarez s'ha proclamat subcampiona catalana absoluta al ocupar la 2a posició en els 20 quilòmetres aturant el cronòmetre en uns destacats 1h37'19". La marxadora sub18 Nuria Ballarin s'ha penjat la medalla d'argent en els 10 quilòmetres de la categoria marcant uns bons 58'02". El marxador veterà David Cervelló s'ha proclamat campió català master M40 al imposar-se en els 5 quilòmetres amb 28'44". Tanmateix, cal destacar la 6a posició absoluta de Carme Robles en els 20 quilòmetres amb 2h05'43", i del marxador sub18 Pol Guiral en els 10 quilòmetres entrant 8è amb 1h11'42".
A Sabadell, s'ha disputat el Campionat de Catalunya sub23 en pista coberta,  i la migfondista Irene Batlle s'ha proclamat campiona de Catalunya de 1500 metres llisos al imposar-se amb autoritat amb un registre de 4'52"09. 
podi catala marxa

Campions de Catalunya de relleus mixtes de cros!

El quartet de relleus mixtes de cros de l'Avinent Manresa s'ha proclamat aquest migdia de diumenge a Caldas de Malavella campió de Catalunya absolut de l'especialitat.
L'equip manresà ha dominat la cursa amb autoritat, imposant-se amb un temps de 25'16" desprès de correr els 8 quilòmetres de la prova. 
Cadascun dels quatre atletes de l'equip havia de correr dos quilòmetres (una volta al circuit) i entregar el testimoni al seu company.
Els quatre atletes han tingut una molt destacada actuació individual que ha fet que l'equip es distanciés dels seus oponents: Khalid Karbouch (6'12") ha entregat a Irene Batlle (6'36") que ha passat el testimoni a Marina Guerrero (6'38") deixant la darrera posta a Abel Casalí (5'50") que ha entrat guanyador sobre la linea d'arribada. 
La classificació final en les tres primeres posicions ha estat: Avinent Manresa (25'16"), CA Granollers (25'43"), AA Catalunya (25'47"). 
Avinent Manresa amb aquest triomf, assegura la seva presència en l'estatal de cros que es disputará el 23 de febrer a Soria. 
Podi català relleus mixte 2020 1